Kadra pedagogiczna

Nasz nauczyciel jest przewodnikiem i opiekunem, a następnie – partnerem ucznia; mentorem przyjaznym, lecz wymagającym. Wytycza granice, a następnie czuwa nad ich poszanowaniem. Zdajemy sobie sprawę, że tego właśnie oczekują zarówno nasi uczniowie jak i ich rodzice. 

Chcemy, by szkoła była dla dzieci ich drugim domem. Otaczamy swoich uczniów życzliwą opieką. Tworzymy bezpieczną atmosferę sprzyjającą osiąganiu sukcesów, budowaniu poczucia własnej wartości. Pomagamy wkraczać w fascynujący świat wiedzy.

Nasi nauczyciele to ludzie  pasją wykonujący swą pracę. Zrobią wszystko, aby dzieci czuły się w naszej szkole bezpieczne i wspierane w swym rozwoju. To osoby podążające za nowymi trendami w nauczaniu i najlepsze wzorce wdrażają w swojej pracy. 

  

Dyrektor Niepublicznej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Żorach

Adrian Fojcik - nauczyciel wychowania fizycznego, wieloletni dyrektor Gimnazjum nr 12 w Rybniku, instruktor piłki nożnej i siatkówki, organizator, kibic i działacz sportowy - m.in. członek Komisji Rewizyjnej Śląskiego Związku Koszykówki

 

 

 Kadra nauczycielska

dboruta 190916

Dawid Boruta - sktywny zawodnik szachowy (I kategoria szachowa) oraz sędzia szachowy (III klasa). Od kilkunastu lat prowadzi zajęcia szachowe i szkoli młodzież w tej dyscyplinie sportu. Współprowadzi Klub Szachowy „Roszada” Żory, który skupia miłośników tej gry z całej okolicy. Organizuje, sędziuje i przeprowadza zawody szachowe w Żorach – głównie Żorską Ligę Szachową Juniorów i Seniorów oraz liczne okazjonalne turnieje szachowe w mieście i poza nim. Indywidualne sukcesy: zwycięzca dwóch Międzynarodowych Turniejów Szachowych w Kołobrzegu 2004 i Koszalinie 2006 rok. Z drużyną Roszady Żory: w Drużynowych Mistrzostwach Śląska 2015 osiągnął IV miejsce na Śląsku i zdobył srebrny medal za drugi najlepszy indywidualny wynik na IV szachownicy; trzykrotnie z rzędu 2014/15/16 najlepsza drużyna w rozgrywkach Okręgu Rybnickiego.

 

katarzyna chlebisz

Katarzyna Chlebisz - była zawodniczka klubu AZS AWF Katowice, trenująca pod okiem dr Renaty Firak. Przez 7 lat należała do Kadry Narodowej i reprezentowała Polskę na arenie krajowej i międzynarodowej. Od 2014 roku jest trenerką w klubie KPKS „Halemba” Ruda Śląska oraz instruktorem gimnastyki w Szkole Tańca „Movimento”. Jest osobą komunikatywną, pełną optymizmu i wewnętrznej energii. Uwielbia podejmować wyzwania, uczyć się nowych rzeczy i zdobywać cenne doświadczenia zawodowe. Praca z dziećmi daje jej dużo radości i satysfakcji. Wiedzę i pasję przekazuje swoim podopiecznym, którzy mogą pochwalić się osiągnięciami na arenie krajowej.

 

Anna Kaźmierczak - ukończyła studia magisterskie w Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie. W toku studiów uzyskała stopień trenera II klasy w gimnastyce sportowej, jest również sędziną gimnastyczną. W latach wcześniejszych jako zawodniczka uprawiała z sukcesami taniec towarzyski w znanej Szkole Tańca Magdaleny i Janusza Myków w Zamościu. Fascynacja gimnastyką przyszła na studiach - tu też rozpoczęła praktykę gimnastyczną i choreograficzną z dziećmi i młodzieżą na uczelni i w klubach sportowych. Miała - jako szkoleniowiec - do czynienia z wszystkimi kategoriami wiekowymi. Uważa, że ruch powinien być częścią życia każdego człowieka, a gimnastyka sportowa jest zdecydowanie jedną z najpiękniejszych jego form. Każdy - nawet najmniejszy sukces Jej podopiecznych jest największą nagrodą.

 

Sebastian Hudziec - instruktor pływania, starszy ratownik WOPR. Od wielu lat prowadzi zajęcia dla dzieci w wodzie. Od 10 lat prowadzi własną szkółkę pod nazwą Żorska Szkoła Pływania.  Kocha pracę z dziećmi i potrafi sprawić, że strach przed wodą znika, a na twarzach maluje się uśmiech i zadowolenie zarówno dzieci, jak i rodziców. Swoją pozytywną energię przekazuje również  rodzicom, zachęcając ich do wspólnych ćwiczeń w wodzie z dziećmi. 

 

nau1

Bogusława Detyna – absolwentka pedagogiki wczesnoszkolnej;nauczyciel kontraktowy z 5-letnim stażem;lubi śpiewać i grać na gitarze, co chętnie wykorzystuje podczas zajęć z dziećmi. Wierzy w przesłanie Janusza Korczaka: „Powiedz dziecku, że jest dobre, że umie, że potrafi”.

 

 

nau2

Kinga Żurawska - ukończyła studia na kierunku edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna oraz pedagogika opiekuńczo wychowawcza. Doświadczenie zawodowego nabrała poprzez praktyki i pracę w różnorodnych placówkach oświatowych - również w świetlicach środowiskowych. Swoją pracę wykonuje z dużym zaangażowaniem, ambicją, szuka nowych wyzwań i rozwiązań. Łatwo nawiązuje kontakt z podopiecznymi;praca z nimi daje jej wiele radości i satysfakcji. Zawsze uśmiechnięta, optymistycznie nastawiona do świata i pełna energii.

 

nau3

Renata Aleksandrzak - ukończyła studia wyższe na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, na kierunku edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne. Jest osobą kreatywną, opiekuńczą i pomocną. Podczas wykonywania pracy z dziećmi kładzie nacisk na indywidualne traktowanie każdego dziecka, a także uwzględnianie jego potrzeb, zainteresowań oraz możliwości. Ma wiele ciekawych pomysłów, którymi z pewnością zainteresuje wychowanków.

 

foto n5

Beata Sypniewska - nauczyciel wychowania fizycznego, rehabilitant, instruktor judo (niedawno dochowała się w Pawłowicach mistrzyni Polski!)i rekreacji ruchowej ze specjalnością aerobic. Czyny mówią więcej niż słowa, więc proszę obserwować :)

 

 

foto n6

Natalia  Wykręt – ukończyła studia w Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. W toku studiów zainteresowała się branżą fitness, w której ciągle się doskonali. Prowadzi zajęcia pilates, treningi funkcjonalne, personalne. Uwielbia pracę z dziećmi, ceni sobie kreatywność i niekonwencjonalne podejście do lekcji wychowania fizycznego. Stara się wydobyć z każdego dziecka, drzemiące w nim pokłady talentów.  Swoją kolejną pasję odkryła 4 lata temu zakochując się w gorącym  tańcu – salsie, bierze udział w pokazach tanecznych, wciąż dążąc do perfekcji.

nau 28 Barbara Winkler - pedagog z wieloletnim doświadczeniem nauczyciela i doradcy metodycznego oraz wychowawcy w grupie przedszkolnej 5 i 6- latków. Ukończyła studia wyższe na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Jest osobą aktywną, otwartą i empatyczną. Jej pasją są podróże, książki, ogrodnictwo. Zaraża uczniów ciekawością świata, obserwacją przyrody, poznawaniem historii. Zachęca ich do reatywności oraz realizacji swoich marzeń i pasji.